آنچه در این مقاله می خوانید

مقدار پروتئین لازم برای عضله سازی


چه مقدار پروتیین نیاز دارید؟

اگه بخوام خیلی خلاصه بگم
کمترین میزان لازم پروتین برای بدن حدود 10 درصد از کالری روزانه یا حدود 0.8 به ازای هر کیلو از وزن بدنه یعنی اگه روزی 2000 کالری میخورید 200 کالری باید از پروتیین دریافت کنید.

یا اگه مثلا 77 کیلویید: 77*0.8=61 گرم پروتیین برسونید ولی این مقدار برای عضله سازی اصلا کافی نیست

اما بهترین مقدار پیشنهادی برای داشتن رژیم مناسب بین 1.4 تا 1.8 گرم پروتیین به ازای هر کیلو از وزنه بدن یا 25 الی 35 درصد کالری دریافتی روزانتونه

مقدار پروتئین لازم برای عضله سازی

برای نمونه یه ورزشکار بسیار فعال خانوم که 70 کیلو وزن داره باید 70*1.5=105 گرم در روز پروتیین دریافتی داشته باشه.

 


تیم تناسب اندام آسیا بادی با مدیریت فرهاد سعیدی مربی فدراسیون پروش اندام و آمادگی جسمانی ایران و دارنده گواهی نامه های ACE certified و NASM certified در سال 1399 با رویکرد ورزش علمی و سلامتی جامعه تشکیل و شروع به کار کرد. این تیم تناسب اندام در ابتدا سعی نمودند با فراهم کردن بستری یکپارچه برای اولین بار در کشور امکان دسترسی به باشگاه های ورزشی و اطلاعات آن ها را برای کاربران فراهم نمایند. از آنجایی که انجام چنین پروژه بزرگی نیازمند همکاری تیمی مجرب و خبره داشت، مربیان مختلفی در سطوح و رشته های گوناگون به این تیم حرفه ای اضافه شده اند. حوزه اصلی فعالیت این تیم تشکیل بانک اطلاعاتی جامع باشگاه های ورزشی سراسر کشور، برنامه های ورزشی و تناسب اندام به صورت آنلاین، رژیم های غذایی مناسب، مطالب آموزشی و سایر موارد مرتبط با حوزه بدنسازی می باشد.